.©ÝobÝ™

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
.©ÝobÝ™

Online Gaming Tutorial


    Efect Reflexie

    cyoby
    cyoby
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 113
    Data de inscriere : 25/09/2009
    Varsta : 30
    Localizare : Romania/Vaslui

    Efect Reflexie Empty Efect Reflexie

    Mesaj  cyoby Sam Sept 26, 2009 6:15 pm

    In acest tutorial (efectul de reflexie) vom invata cum sa reflectam un text sau o imagine.

    Pasul 1: Creati un nou document si scrieti un text sau introduceti o imagine. De luat in calcul ca documentul in inaltime sa fie dublu incat textul sau imaginea va fi duplicata.

    Pasul 2: Duplicati layer-ul unde e textul sau imaginea. Click dreapta pe layer si selectati Duplicate Layer

    Pasul 3: Dupa duplicare imaginea va fi peste prima imagine. Selectati unealta Move Tool si trageti sub prima imagine a doua imagine

    Pasul 4: Vom intoarce pe verticala imaginea incat sa fie exact ca prima imagine. Pentru a intoarce pe verticala vom selecta din bara de meniu EDIT - TRANSFORM - FLIP VERTICAL

    Pasul 5: In acest pas vom aplica efectul incat sa reflectam imaginea duplicata. Pentru a aplica vom merge in fereasta unde sunt layer-ele si vom scadea din Opacitate layer-ului duplicat, eu am scazut pana la 13%, va puteti juca cu valorile incat depinde de imaginea sau textul folosit.

      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 11:03 am